لوله پلی اتیلن سایز 40

لوله پلی اتیلن محبوب ترین باری انتقال آب و فاضلاب در تمام ساختمان های تجاری، مسکونی و صنعتی محسوب می شوند. لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر جزو لوله پلی اتیلن تک جداره با قطر کوچک هستند. لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر امروزه بیشتر در پروژه های انتقال آب، سیستم های آبیاری تحت فشار، انتقال گاز، مواد شیمیایی و به کار می روند.

لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر دارای خواص و ویژگی های زیادی است. این لوله ها به خوبی در برابر انواع مواد شیمیایی و خوردگی ناشی از آن پایدار هستند. لوله پلی اتیلن تک جداره بسیار انعطاف پذیر است و به راحتی می توان آن را به صورت کلاف درآورد. این لوله ها در برابر عوامل مخرب خارجی مانند عوامل ساینده و تنش ها دچار پوسیدگی و ترک خوردگی نمی شوند.

در مواردی که از لوله پلی اتیلن 40 میلی متر در مصارف آبرسانی کشاورزی استفاده می شود و به صورت دفنی و یا سطحی نصب می گردد، دیواره خارجی لوله به هیچ عنوان دچار رسوب گرفتگی نخواهد شد. لوله پلی اتیلن سایز 40 میلیمتر از مواد اولیه بسیار مرغوب تهیه شده اند که موجب مقاومت از لوله ها در برابر رشد باکتری ها در دیواره داخلی آن می شود.

لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر وزن سبکی دارند و حمل و نقل آن ها تا محل نصب به سهولت انجام پذیر است. اتصال این لوله ها به یکدیگر نیز به راحتی و با استفاده از دستگاه جوش پلی اتیلن و یا اتصالات امکان پذیر است.

لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر جزو پرکاربردترین لوله های پلیمری هستند، زیرا به واسطه قطر کم آن ها می توان برای انشعاب گیری خطوط لوله کشی بزرگ از آن ها استفاده نمود. در این حالت حجم مایعی که از داخل آن عبور می کند کم خواهد بود.

اتصالات پلی اتیلن دارای وزن بسیار پایینی می باشد

اتصالات فاضلابی پلی اتیلن دارای وزن نسبتاً پایین ‌تری نسبت به انواع  اتصالات فاضلابی نظیر اتصالات فاضلابی فولادی و اتصالات فاضلابی بتنی می باشند که این امر باعث می‌شود که اتصالات فاضلابی پلی اتیلن به راحتی حمل شود یا به راحتی بارگیری شود و همچنین می توان به آسانی اتصالات فاضلابی پلی اتیلن را نصب کرد.

لوله پلی اتیلن در برابر ضربه ها بسیار مقاوم هستند

همانطور که گفته شد اتصالات فاضلابی پلی اتیلن مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارند همین خاصیتی که اتصالات فاضلابی پلی اتیلن دارند و باعث می شود که این اتصالات پروژه های عظیم صنعتی مورد استفاده قرار گیرند و باعث می شود که هزینه های اجرای این پروژه ها بسیار کاهش یابد و همچنین استفاده از این اتصالات باعث می شود که ضایعات و مواد دور ریز در پروژه ها بسیار کاهش یابد. این مزیت اتصالات فاضلابی پلی اتیلن باعث می ‌شود که این اتصالات جایگزین اتصالات بتنی و فلزی شود.

اتصالات فاضلابی پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر ساییدگی دارند:

برطبق مقایسه ها و آزمایشاتی که با اتصالات فاضلابی پلی اتیلن انجام شده است و ثابت شده است که لوله پلی اتیلن و اتصالات ساخته شده توسط ماده پلی اتیلن نسبت به سایر لوله ها و اتصالات مقاومت بسیار بالایی در برابر ساییدگی دارد ، به همین دلیل می توان گفت که اتصالات فاضلابی پلی اتیلن انتخاب بسیار مناسبی برای انتقال دادن مایعاتی که دارای مواد جامد غیر محلول می باشند است. علاوه بر این ها حیوانات نمی توانند آسیبی به لوله ها و اتصالات ساخته شده توسط مواد پلی اتیلن وارد کند زیرا این اتصالات دارای سطح بسیار سختی از جنس پلی اتیلن می باشند که قابلیت وارد کردن هرگونه آسیبی را از حیوانات جونده  می‌گیرد.

اتصالات پلی اتیلن از مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی برخوردار هستند: همانطور که گفته شد مواد و محیط های اسیدی و بازی و همچنین تعداد زیادی از مواد شیمیایی  نمی توانند تاثیری بر اتصالات فاضلابی پلی اتیلن بگذارند. این موضوع یکی از بهترین و مهمترین مزایا و قدرت‌های اتصالات فاضلابی پلی اتیلن می باشد.

اتصالات فاضلابی پلی اتیلن دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی می باشند: اتصالات فاضلابی پلی اتیلن از شعاع خمش مناسب برخوردار می باشند. این مزیت اتصالات فاضلابی پلی اتیلن باعث می شود که به راحتی بتوان لوله پلی اتیلن را نصب کرد و به کار بردن اتصالات متفرقه کاهش می یابد.

قالب گیری اکستروژن:

قالب گیری اکستروژن شامل معرفی پلی اتیلن با چگالی بالا به شکل گلوله در سیلندری است که داخل آن اسپیندل قرار دارد. این ماده رانده، فشرده و در نهایت در سیلندر ذوب می شود و سپس در سر اکسترود می شود و به شکل لوله، فیلم، ورق، پروفیل و موارد دیگر به بیرون می رود. هنگامی که قطعه از اکسترودر خارج می شود، از یک حمام آبی عبور می کند که به تدریج قطعه را خنک می کند.قالب‌گیری اکستروژن یک فرآیند تولید مداوم است و بیشترین استفاده را برای تبدیل پلی‌اتیلن با چگالی بالا دارد، اما نقطه ضعف آن در ساخت قطعات ناتمام است که پس از قالب‌گیری اکستروژن نیاز به درمان دارند. چنین موردی از لمینیت است که نیاز به قالب گیری حرارتی دارد.

لوله های پلی اتیلن گرید (PE100):

اینها لوله های با چگالی بالا PE100 هستند (آن هایی که طبق فرآیند پیشرفته تولید می شوند). آن ها برای هدایت آب آشامیدنی مناسب هستند. شما آن ها را خواهید شناخت زیرا سیاه هستند و نوار آبی دارند. آن ها برای شبکه های آبرسانی، برای آبیاری، برای خطوط لوله صنعتی، شبکه های بهداشتی و غیره استفاده می شوند.

لوله های پلی اتیلن گرید (PE40):

در این مورد آنها لوله های با چگالی کم PE4برای استفاده در مواد غذایی مناسب است، اما نه برای حمل و نقل آب آشامیدنی آن ها بسیار انعطاف پذیر هستند و به راحتی نصب می شوند. علاوه بر این این لوله ها (در واقع هر یک از پلی اتیلن) عایق الکتریکی خوبی هستند. اینها نیز مشکی با نوار آبی هستند.

لوله پلی اتیلن برای مصارف کشاورزی:

لوله پلی اتیلن برای مصارف کشاورزی از پلی اتیلن بکر ساخته شده اند، بنابراین برای مصارف کشاورزی در نظر گرفته شده اند، اما برای مصارف غذایی در نظر گرفته نشده اند. پلی اتیلن برای مصارف کشاورزی ماده ای است که چندان تصفیه نشده و می تواند ذراتی را آزاد کند که باعث می شود آب دیگر برای استفاده آشامیدنی توصیه نشود.ما با پلی اتیلن کم چگالی روبرو هستیم، بنابراین نمی تواند فشارهای بالا را تحمل کند. شما آنها را تشخیص خواهید داد زیرا سیاه هستند، بدون نوار آبی. در میان مواردی که برای مصارف کشاورزی استفاده می شود، برخی مخصوص آبیاری قطره ای وجود دارد که دارای قطره چکان های پراکنده هستند. فاصله بین قطرات با توجه به خط لوله متفاوت است.

فرایند تولید لوله پلی اتیلن:

لوله های پلی اتیلن به صورت اكستروژن تولید می شود.ابتدا مواد اوليه به شکل گرانول به داخل دستگاه اكسترودر وارد شده و در اثر حرارت ذوب می گردد. سپس مواد ذوب شده به وسيله ماردون (ميله مارپيچ) به جلو رانده شده و پس از خروج از اكسترودر وارد قالب می شوند. مواد پخته شده پس از خروج از سر قالب، از كاليبراتور عبور کرده و در تانك وكيوم با اعمال فشار مناسب شكل گرفته می شود.سطح لوله به محض خروج از كاليبراتور بوسيله لايه هايی از جريان آب سرد خنك می شود.لوله پلی اتیلن توليد شده به وسيله دستگاه كشنده، به تدريج از درون تانك های خلاء و خنك كننده كشيده شده و درنهایت برای مشخصات فنی، تاريخ توليد، علامت استاندارد و نشان اختصاری نام شركت بر روی آن ثبت شود و برای برش دادن در ابعاد مشخص فرستاده می شود.

کاربرد لوله پلی اتیلن:

شبکه فاضلاب و آب رسانی شهری و روستایی

استفاده در کانال ها و سیستم های تهویه

استفاده در شبکه های گازرسانی

محافظت از کابل های برق، مخابراتی و فیبرهای نوری

سیستم های آبیاری با فشار بالا مانند آبیاری قطره ای

استفاده در سیستم انتقال مایعات و فاضلاب های صنعتی به دلیل مقاومت در برابر خورندگی گازها و باکتری های ناشی از فاضلاب

استفاده در سیستم های لایروبی

لوله پلی اتیلن تک جداره:

لوله پلی اتیلن تک جداره با توجه به مواد اولیه، قطر و ضخامت لوله، در فشارهایی بین 2 تا 40 اتمسفر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مزایا و خصوصیات های منحصر بفرد لوله‌ پلی اتيلن موجب شده تا از ان در شبكه‌های انتقال و توزيع آب رسانی و گاز رسانی و... نسبت به ديگر لوله ها رونق و پیشرفت داشته باشد.

لوله پلی اتیلن دو جداره:

لوله پلی اتیلن دوجداره یا نام دیگر ان ها لوله کاروگیت که به صورت جداره بیرونی با ظاهر موجدار یا حلقه حلقه و لایه داخلی صاف و صیقلی می باشد، از این نوع معمولا برای انتقال سیالات اسیدی و بازی، شبکه های جمع آوری فاضلاب، شبکه های آبرسانی و پساب های صنعتی استفاده می گردد، لوله پلی اتیلن دوجداره یا همان لوله کاروگیت از دولایه تشکیل شده و هر دو لایه از مواد پلی اتیلن هستند. در واقع لوله پلی اتیلن یا لوله کاروگیت با اندازه قطر داخلی شناسایی می شود که به رنگ مشکی و لایه درون آن ها اغلب به رنگ آبی و یا زرد می باشد. هدف از تولید لوله کاروگیت یا لوله پلی اتیلن دوجداره مقاومت بالا و پایین بودن زبری درون لوله فاضلاب است. که موجب عدم رسوب گذاری می شود.

لوله پلی اتیلن آبرسانی چه مزایایی دارد؟

لوله پلی اتیلن که در بخش آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند، یک نوار آبی رنگ بر روی دیواره خود دارند. این ویژگی موجب می شود این مدل از لوله های پلی اتیلن از لحاظ کاربری، از سایر لوله های پلی اتیلن متمایز باشد.

خصوصیات برجسته پلیمری لوله های پلی اتیلن باعث می شود این لوله ها برای انتقال مایعاتی که دارای ذرات ساینده و معلق هستند، بسیار مناسب می باشند. یکی دیگر از ویژگی های برجسته لوله پلی اتیلن آبرسانی، عدم ایجاد رسوب در دیواره داخلی آن است. همچنین این لوله ها هرگز مورد حمله میکروارگانیسم ها و جوندگان موذی قرار نمی گیرند.

لوله پلی اتیلن که در روش آبیاری قطره ای مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر اینکه موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود، از رشد علف های هرز و انتقال سموم کشاورزی در هنگام آبیاری گیاهان نیز جلوگیری می کند.

نترل زمان و دوره آبیاری

جلوگیری از فرسایش خاک

افزایش سطح زیر کشت محصول

افزایش کیفیت محصولات و امکان تولید در مقادیر زیاد

امکان افزودن عناصر مغذی به زمین همزمان با آبیاری

صرفه جویی در مصرف آب

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن مرغوب تهیه می شوند و از این جهت دارای خصوصیات ویژه ای هستند. لوله پلی اتیلن در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید می شوند؛ هر دسته از این لوله ها برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. لوله پلی اتیلن 2 اینچ یکی از پرکاربردترین لوله صنعتی هستند؛ کاربرد اصلی این لوله پلی اتیلن استفاده در سیستم های آبیاری کشاورزی و آبرسانی معمولی و تحت فشار است. یکی دیگر از کاربردهای این لوله ها، نصب در زمین های کشاورزی و گلخانه ها برای آبیاری قطره ای است. آبیاری قطره ای امروزه یکی از مدرن ترین روش های محصولات کشاورزی می باشد.

با توجه به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، نصب لوله پلی اتیلن 2 اینچ در شبکه های انتقال آب می تواند موجب صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری در هدر رفتن منابع آبی شود. این لوله پلی اتیلنی برای آبیاری انواع محصولات زراعی، صیفی جات، محصولات فصلی و گلخانه ای در زمین، هم به صورت سطحی و هم به شکل دفنی در عمق کم خاک قابل استفاده هستند.

اهمیت استفاده از لوله پلی اتیلن 2 اینچ، برخورداری از خصوصیات ویژه ای نظیر مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، ترک خوردگی و سایش، مقاومت در برابر اشعه خورشید و اتصال آسان آن ها می باشد. این لوله ها، فشار ناشی از عبور سیال از داخل لوله را به خوبی تحمل می کنند. مزیت مهم دیگر این لوله ها قابلیت نصب آن ها در خاک هایی است که خاصیت اسیدی دارند و یا نسبتاً شور هستند. دیواره خارجی لوله پلی اتیلن آبیاری در برابر رسوب مواد معدنی خاک مقاوم هستند.

چرا لوله پلی اتیلن برای انتقال گاز اهمیت زیادی دارند؟

تحقیقات زیادی بر روی ساختار و خواص لوله پلی اتیلن انجام شد. نتایج بررسی ها نشان دادند لوله پلی اتیلن که از مواد اولیه PE100 ساخته شده اند برای خطوط انتقال گاز بسیار مناسب هستند و می توان از این لوله ها در فشارهای کاری 10 بار استفاده نمود.

معیارهای فیزیکی و شیمیایی لوله نظیر خصوصیات فیزیکی، مکانیکی، رشد ترک، خواص کششی، استحکام و بسیاری موارد دیگر در مورد لوله پلی اتیلن گازرسانی مور ارزیابی قرار می گیرند. مهم ترین عامل در انتخاب مواد اولیه برای این لوله ها، کیفیت بالای آن ها در مقابل رشد ترک است.

رشد ترک در لوله پلی اتیلن گازرسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ به همین دلیل سه پارامتر مهم استحکام پارگی خزش، مقاومت به رشد ترک و مقاومت به رشد سریع ترک برای این لوله ها در آزمایشگاه کنترل کیفی خط تولید کارخانه انجام می شوند. لوله گازرسانی پلی اتیلن باید مقاومت خوبی در این آزمون ها از خود نشان دهند.

سیستم های مطمئن و امن انتقال و توزیع گاز، متشکل از لوله پلی اتیلن گاز رسانی، به دلیل مقاومت در مقابل خوردگی، پایداری در شرایط آب و هوایی، استحکام و آسانی حمل و نقل رو به افزایش می باشند. عدم کارایی مناسب لوله منجر به بروز صدمات جبران ناپذیری برای کل خط انتقال گاز می شود.

یکی از عوامل مهم در لوله پلی اتیلن گازی، مسأله فشار است. محدوده فشار کاری، به عوامل مختلفی مانند نوع ماده اولیه پلی اتیلن، قطر و ضخامت لوله بستگی دارد. تمام این موارد در نصب و اتصال لوله پلی اتیلن در خط انتقال گاز حائز اهمیت هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه https://holding-bartar.com مراجعه نمایید.